O femeie a fost lăsată fără bunurile de valoare chiar de fiica sa
Caz mai puţin întâlnit în municipiul Hunedoara. O femeie în vârstă de 40 de ani a fost lăsată fără bijuterii, produse cosmetice şi telefoane chiar de fiica sa, care a „acţionat” în colaborare cu un cerc de prieteni. Descoperind lipsurile din casă, femeia s-a dus să-şi reclame fiica şi aturajul acesteia la poliţie. „În data de 2 septembrie, la sediul Poliţiei Municipiului Hunedoara s-a prezentat partea vătămată Carolina N., în vârstă de 40 de ani, din Hunedoara, care a reclamat faptul că, în perioada 09 -13 august, fiica sa, împreună cu alţi tineri din anturajul său, i-au sustras din locuinţă mai multe bunuri precum: telefoane mobile, parfumuri, cafea, băuturi alcoolice, bijuterii din aur şi produse cosmetice”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Niţu. În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală, urmând a fi efectuate cercetări în vederea recuperării prejudiciului şi a luării măsurilor legale faţă de făptuitori.






