glasul-hd.ro Web analytics

Politică

Alte probleme de sănătate pentru Laurenţiu Nistor

Preşedintele Consiliului Judeţean Hunedoara, Laurenţiu Nistor, a fost dus luni la Institutul de Boli Cardiovasculare din Timişoara. Duminică, Nistor s-a prezentat la Spitalul Judeţean Deva acuzând probleme cardiace. A doua zi, medicii din Deva au decis ca preşedintele CJ Hunedoara să fie transportat cu o ambulanţă la Timişoara, pentru investigaţii amănunţite.

„M-am prezentat duminică seara la spital cu fibrilaţii. A doua zi, dimineaţa, doctorii de la Deva mi-au spus că ar fi bine să-mi fac o serie de investigaţii mai amănunţite la Timişoara. Le-am făcut şi doctorii mi-au spus că pot munci în continuare foarte mult, aşa că să nu-şi facă nimeni griji. Mâine (astăzi – n.red.) revin acasă, la Deva”, a declarat telefonic Laurenţiu Nistor.

În iunie, noul preşedinte al Consiliului Judeţean nu şi-a putut prelua efectiv mandatul din prima zi din cauza unei alte probleme medicale, de data aceasta una de natură ortopedică, la umărul drept.

Back to top button