glasul-hd.ro Web analytics

Infracționalitate

Tânăr din Hunedoara, snopit în bătaie de doi bărbaţi

Poliţia Municipiului Hunedoara a fost sesizată cu privire la o altercaţie care s-a petrecut la finele săptămânii trecute şi în urma căreia un tânăr a suferit leziuni care necesită 6-7 zile de spitalizare. Victima, un tânăr de 23 de ani din municipiul Hunedoara, s-a prezentat ieri la Poliţie acuzând faptul că sâmbătă noapte a fost agresat de doi bărbaţi, tată şi fiu. Altercaţia s-a petrecut pe fondul consumului de băuturi alcoolice. „În cursul acestei zile,  Poliţia Municipiului Hunedoara a fost sesizată prin plângere prealabilă de către Costică B., de 23 de ani, din Hunedoara, cu privire la faptul că, în seara zilei de 29 iunie, a fost agresat fizic de către  Nicolae P., de 21 de ani şi de tatăl acestuia, Răducu P., de 46 de ani, în urma unui conflict spontan, pe fondul consumului de alcool. Partea vătămată a prezentat – în susţinerea plângerii sale – şi un  certificat medico-legal din care a rezultat că, pentru vindecarea leziunilor suferite în urma agresiunii, va avea nevoie de aproximativ 6-7 zile de îngrijiri medicale”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Niţu. Victima a depus plângere penală împotriva celor doi agresori. Poliţiştii au întocmit dosar de cercetare penală pentru comiterea infracţiunii de loviri sau alte violenţe, urmând a se efectua cercetări pentru stabilirea circumstanţelor în care s-a produs fapta.

Back to top button