glasul-hd.ro Web analytics

Infracționalitate

Mopedist şi conducător auto, prinşi în trafic fără permis

Un tânăr din Boşorod s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins de poliţiştii rutieri, marţi spre miercuri noaptea, în timp ce conducea un autoturism, pe o stradă din Orăştie, fără să aibă permis de conducere. De asemenea, la Vulcan, poliţiştii rutieri au oprit în trafic, pe Bulevardul Mihai Viteazu, din localitate, pe un tânăr în vârstă de 17 ani, care conducea un moped fără a avea permis de conducere. În ambele cazuri au fost întocmite dosare de cercetare penală.

Back to top button