glasul-hd.ro Web analytics

Sport

◄ FLASH ► FLASH ◄ FLASH ►

GIMNASTICă. Anamaria Ocolişan, bronz la Charleroi

Prezentă la a 20-a ediţie a “Top Gym”, alături de Diana Teodoru, gimnasta legitimată la CNS-CSŞ “Cetate” Deva a obţinut o medalie de bronz în întrecerea pe aparate a concursului ce a avut loc în Belgia, la finele săptămânii. Sportiva de 15 ani, care a luat startul în două probe, a terminat a treia în proba de sărituri, fiind notată cu 13.450. La competiţia din acest an, care a avut rolul unui ultim test important în acest an, s-au prezentat la start 23 de tinere gimnaste din 11 ţări. Alte câteva gimnaste de la clubul devean vor concura în perioada 7-9 decembrie la o altă competiţie internaţională, care va avea loc la Novi Sad, în Serbia.

FOTBAL. Derby judeţean la juniorii republicani

Cele patru formaţii hunedorene angrenate în Campionatul Naţional al juniorilor A şi B se vor afla faţă în faţă, duminică, la Hunedoara, în meciurile care vor conta pentru runda cu numărul 13. Până atunci însă, juniorii CNS “Cetate” Deva şi cei ai FC Hunedoara au mai evoluat şi la finele săptămânii trecute, atunci când doar juniorii B ai trupei de pe Cerna au reuşit să obţină trei puncte, pe terenul celor de la Minerul Motru, după 1-0, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de Marina. În rest, celelalte trei echipe au pierdut pe linie. Juniorii A şi B ai Cetăţii au cedat, acasă, în faţa celor de la LPS Banatul (0-3 şi 0-2), iar colegii mai mari ai puştilor lui Fane Dubinciuc au clacat, 1-5, la Motru, cu Apachiţei în rolul celui care a marcat pentru Hunedoara. Cetate Deva ocupă locurile 9 şi 10 la juniori B şi A, iar cei ai Hunedoarei sunt clasaţi pe trei în ierarhia celor născuţi în 1996 şi pe 9 în cea a fotbaliştilor de 17 şi 18 ani.

Back to top button