FC Hunedoara, învinsă de Şoimul Băiţa
Alb-albaştrii au disputat, sâmbătă, al cincilea joc amical din această iarnă, la Simeria Veche, în compania celor de la Şoimul Băiţa (locul 3 în Liga a IV-a). Formaţia de pe Cerna a cedat, 1-2 (0-1), după un meci în care Titi Alexoi a dat mai mult credit juniorilor. Golurile întâlnirii au fost reuşite de Benea şi Pisoiu, respectiv Tecsi. Echipa de Liga a treia a început în formula Coman – Ciucurescu, Ciumaşu, Opîrlescu, Mercurean – Gheară, Munteanu – Drăgoescu, M. Olariu, Bloj – Tecsi, continuând, în actul secund, cu Ciubotariu – F. Olariu, Găceanu, Butnariu, Roiu – Şoit, Ionicescu – Uibariu, Făgărăşanu, Trăşcan – Tecsi (Marina). „A fost un test util, în care am dorit să urmăresc mai mult jucătorii tineri”, a spus Titi Alexoi care nu i-a putut folosi pe H. Popa şi R. Sandu, accidentaţi. În această săptămână, FC Hunedoara va juca alte două jocuri de verificare, miercuri, în deplasare, cu Industria Galda de Jos (Seria a V-a, Liga a III-a) şi sâmbătă, pe teren propriu, revanşa cu Şoimul Băiţa.






