Două titluri şi alte opt medalii pentru judoka deveni la Baia Mare

Tinerii judoka legitimaţi la Liceul cu Program Sportiv Cetate Deva au obţinut zece medalii, dintre care două de aur, la concursurile organizate la Baia Mare. Ei au participat la Cupa Nordului – ediţia cu numărul 16 – şi la Memorialul Vasile Sălincean, ajuns la a treia ediţie.
Primii la categoriile lor s-au clasat Alexandru Glodeanu la – 46 kg şi Roland Benţe la -55 kg, ambii concurând la U-12 ani. Ei au participat şi la întrecerile de la U-13 ani, unde au obţinut câte un loc 3 şi o medalie de bronz. Cu medalii de argint s-au întors de la Baia Mare cinci sportivi de la Cetate. Aceştia sunt Eduardo Barbu la categoria – 60 kg, Andrea Schulleri la + 66 kg – ambii U-13 ani, Raluca Cadar la – 63 kg, Lorena Ban la – 52 kg, Bogdan Denşorean la + 73 kg – toţi trei evoluând la U-15 ani. Eduardo Barbu a concurat şi la U-12, unde a ocupat locul 3 la aceeaşi categorie – 60 kg.