Infracționalitate
Dosar penal pentru „liniuţe” pe un drum naţional
Doi tineri teribilişti, ambii din municipiul Brad, s-au ales cu dosar penal după ce au încercat să îşi măsoare caii putere într-o cursă neautorizată de maşini. Cei doi brădeni au fost prinşi de oamenii legii pe DN 76. „Poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Brad şi Secţiei de Poliţie Rurală Baia de Criş i-au depistat pe Adrian M., de 25 de ani, şi Daniel P., de 23 de ani, ambii din Brad, în timp ce participau la o întrecere neautorizată de maşini pe DN 76, pe raza localităţii Luncoiu de Sus”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, inspector principal Bogdan Niţu. Ambii şoferi s-au ales cu dosar penal pentru participarea, în calitate de conducător de autovehicul, la întreceri neautorizate pe drumurile publice.






