Eveniment
Bătrân rănit de un biciclist neatent
Mergea spre casă dar a ajuns pe patul de spital. I s-a întâmplat unui bătrân, de 72 de ani, din municipiul Brad. Bărbatul se angajase în trecerea străzii pe trecerea de pietoni în momentul în care a fost accidentat. Un tânăr, de 19 ani, care circula cu bicicleta, nu i-a acordat prioritate de trecere bătrânului, lovindu-l în plin. În urma impactului, bătrânul a fost rănit ușor și transportat la Spitalul Municipal Brad pentru îngrijiri medicale. Polițiștii au deschis un dosar de cercetare penală în acest caz pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă.






