Infracționalitate
Bani furați din Biserică
Un tânăr, de 19 ani, din comuna Pui, s-a ales cu dosar penal după ce a furat bani dintr-o biserică.
Tânărul a intrat prin efracție, în noaptea de 03/04 octombrie, în incinta unui lăcaș de cult din Aninoasa, de unde a sustras 20 de lei. ”În urma cercetărilor, poliţiştii au stabilit că acelaşi suspect ar mai fi sustras, în noaptea de 18/19 octombrie, din incinta unei societăţi comerciale din Aninoasa, unde a pătruns prin efracție, suma de 400 lei”, au precizat reprezentanții IPJ Hunedoara.
Tânărul este cercetat în stare de libertate de polițiști sub aspectul săvârşirii infracțiunii de furt calificat.






