Autobergamo se califică, lejer, în „sferturile” Cupei
Campionii României au avansat mai departe în Cupa României, fără nicio problemă. Lideri la zi în campionatul intern, cei de la Autobergamo au trecut cu 9-2 (6-1) de codaşa Ligii I, Clujana Cluj-Napoca, după un meci în care linia a doua a bifat mai multe minute decât de obicei.
Devenii au rezolvat calificarea în prima repriză, când au marcat de şase ori, însă au păstrat din porţia de spectacol şi pentru actul secund, când şi-au exersat şi mai bine jocul rapid de pase. Pentru alb-vişinii au punctat Obadă (2, 15, 25), Macingo (3, 34), Popescu (9), Ignat (13), Cr. Matei (20) şi Lupu (29), în vreme ce oaspeţii din Cluj au înscris prin I. Timiş (5) şi Incze (26).
Mai multe detalii de la jocul celor de la Autobergamo, în ediţia de mâine a cotidianului nostru.






