Autobergamo rămâne în continuare lider
Devenii au rămas primii în Liga I chiar şi fără să joace. În lipsa unui adversar, după retragerea celor de la Sportis Târgovişte, campionii au urmărit de la distanţă derby-ul rundei, dintre Futsal Klub Odorheiu Secuiesc şi City’Us Târgu Mureş. Primii s-au impus, fără drept de apel, 7-2 (3-0) şi, după nouă jocuri, sunt la două puncte în spatele hunedorenilor şi târgmureşenilor – care au, fiecare, câte 24 de puncte. În celelalte meciuri: Muncitorul Reşiţa – Clujana Cluj-Napoca 7-3, CSMS Iaşi – Dunărea Călăraşi 2-2, United Galaţi – Spicom Sfântu Gheorghe 3-3 şi KSE Târgu Secuiesc – Progresul Focşani 6-2. În runda următoare, cu numărul 11, alb-vişiniii vor evolua în deplasare pe terenul celor de la Progresul Focşani, în ceea ce va fi ultima etapă a turului. Cel mai probabil, fanii deveni îşi vor mai putea urmări, pe viu, favoriţii, la începutul lunii viitoare, când la Deva vor veni cei de la City’Us Târgu Mureş, pentru etapa a doua a returului (în prima, Autobergamo va evolua tot „afară”, la Sfântu Gheorghe – n.red.).






