Eveniment
Jandarmii hunedoreni se întrec la schi, pe pârtia din Râuşor
Inspectoratul de Jandarmi “Decebal” Hunedoara, cu sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret a Judeţului Hunedoara şi AS Streiul Deva organizează mâine, cu începere de la ora 10:00, în staţiunea montană Râuşor, Cupa Jandarmeriei la Schi, ediţia 2013. “Concursul de schi a intrat în tradiţia unităţii, fiind deja la a IX-a ediţie şi constituie totodată un bun prilej pentru jandarmii montani de a-şi dovedi măiestria pe pârtia de schi”, a declarat purtătorul de cuvânt al IJJ Hunedoara, căpitan Nicolae Răducu. Competiţia se organizează anual, în luna februarie, şi reuneşte la linia de start cei mai buni schiori din cadrul IJJ Hunedoara.






