Dorel “loveşte” din nou
Zeci de localnici din satele Prihodişte, Tătărăştii de Criş şi Birtin au fost privaţi de serviciile de telefonie fixă, după ce şoferul unei autobasculante a agăţat cu bena maşinii cablul şi l-a rupt. Poliţiştii Postului de Poliţie Vaţa de Jos au fost sesizaţi despre faptul că în zona satului Prihodişte, comuna Vaţa de Jos, a fost distrus cablul de telefonie. Din verificările efectuate, oamenii legii au stabilit că Nicolae T., de 60 de ani, din comuna Vaţa de Jos, în timp ce conducea o autobasculantă din direcţia Birtin înspre Vaţa de Jos, a agăţat cu bena cablul telefonic, rupându-l. Astfel, aproximativ 30 de abonaţi ai companiei de telefonie din cele trei sate au rămas “fără semnal”. În cauză se efectuează cercetări pentru săvârşirea infracţiunii de distrugere din culpă.






