glasul-hd.ro Web analytics

Infracționalitate

Bani furați din Biserică

Un tânăr, de 19 ani, din comuna Pui, s-a ales cu dosar penal după ce a furat bani dintr-o biserică.

Tânărul a intrat prin efracție, în noaptea de 03/04 octombrie, în incinta unui lăcaș de cult din Aninoasa, de unde a sustras 20 de lei. ”În urma cercetărilor, poliţiştii au stabilit că acelaşi suspect ar mai fi sustras, în noaptea de 18/19 octombrie, din incinta unei societăţi comerciale din Aninoasa, unde a pătruns prin efracție, suma de 400 lei”, au precizat reprezentanții IPJ Hunedoara.

Tânărul este cercetat în stare de libertate de polițiști sub aspectul săvârşirii infracțiunii de furt calificat.

Back to top button