Infracționalitate
Condamnat, depus în penitenciar
Un bărbat din municipiul Hunedoara, de 51 de ani, a ajuns în spatele gratiilor. Pe numele acestuia, Judecătoria Hunedoara a emis, zilele trecute, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea prin care a fost condamnat la nouă luni de închisoare. Acesta a fost condamnat pentru conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul fără a poseda permis de conducere. Bărbatul a fost depistat de poliţişti în cadrul unei acţiuni organizate şi depus în Penitenciarul Bârcea Mare în vederea executării pedepsei.






