glasul-hd.ro Web analytics

Infracționalitate

Turişti scandalagii, liniştiţi cu amenzi

Patru tineri, din Lupeni şi Hunedoara, cu vârste cuprinse între 23 şi 29 de ani, s-au ales cu amenzi de 600 de lei, pentru scandalul pe care l-au provocat. Aceştia îşi petreceau finalul de săptămână în staţiunea montană Straja, iar în toiul nopţii, aflaţi sub influenţa băuturilor alcoolice au dat startul unui scandal “monstru”, în apropierea unui local din staţiune. Jandarmii din cadrul Postului Montan i-au sancţionat contravenţional pe cei patru tineri pentru provocare de scandal.

Back to top button