Infracționalitate
Dosare penale pentru trei şoferi fără permis
Trei şoferi fără permise de conducere s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistaţi de poliţiştii rutieri. Aceştia au oprit în trafic un tânăr în vârstă de 20 de ani, din Haţeg, care conducea un autoturism pe DJ 668 A, pe raza localităţii Bretea Română. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ale poliţiei s-a constatat că acesta nu are permis de conducere. Cu o situaţie similară s-au confruntat şi poliţiştii din municipiul Hunedoara. Aceştia au “înhăţat” un bărbat în vârstă de 64 de ani care, deşi nu avea permis, a avut curajul să iasă în trafic la volanul unui autovehicul neînmatriculat. În plasa poliţiştilor rutieri a căzut şi un tânăr mopedist din Vulcan, care nu avea permis de conducere.






