glasul-hd.ro Web analytics

Sport

S-a stabilit tabloul Cupei BigFM a liceelor la fotbal

Organizatorii celei mai interesante întreceri inter-licee la fotbal au stabilit, ieri, prin tragere la sorţi programul ediţiei cu numărul cinci a Cupei BigFM la fotbal. Patru echipe se vor duela în două meciuri de baraj, pentru a accede în faza superioară a competiţiei.

 

Astfel, pentru cele două locuri rămase libere (din totalul de opt) se vor afla faţă în faţă Colegiul Tehnic „Ion Mincu” şi Liceul de Muzică şi Arte Plastice „Sigismund Toduţă” pe de o parte, respectiv Liceul Teoretic „Sabin Drăgoi” şi Liceul Teoretic „Téglás Gábor”, pe de alta. Partidele vor avea loc joi, 20 februarie (orele 15.00 şi 16.00). Patru zile mai târziu sunt programate sferturile de finală. Sorţii au decis ca învingătoarea din primul meci de baraj să întâlnească Grupul Şcolar „Grigore Moisil”, în prima zi, în vreme ce Colegiul Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” va juca împotriva celor de la Liceul Teoretic „Traian”. Cealaltă parte a tabloului va pune faţă în faţă învingătoarea celui de-al doilea joc de baraj şi campioana en-titre, Colegiul Naţional Sportiv „Cetate”, respectiv echipa Colegiului Naţional „Decebal” cu cea a Colegiului Tehnic „Transilvania” (finalistă anul trecut).

Ne aşteptăm, ca şi în anii trecuţi, la un spectacol adevărat. Premiile sunt, după cum am obişnuit, consistente şi se vor duce la primele trei clasate, dar şi la cel mai bun jucător al întrecerii, la cel mai bun portar, dar şi la golgheterul Cupei”, a spus Marius Dragomir, principalul organizator al Cupei BigFm.

Glasul Hunedoarei se numără şi anul acesta printre principalii parteneri media ai evenimentului, în vreme ce Avis 3000, printre principalii sponsori.

Back to top button