glasul-hd.ro Web analytics

Comunitate

Gabriela Arion aduce primăvara la „Jos pălăria”

Reprezentantele sexului frumos sunt invitate la finalul acestei săptămâni la un nou eveniment plin de rafinament, eleganță și culoare. Este vorba despre o expoziție de accesorii de păr, voalete, flori și pălării în culori vii, de primăvară confecționate de către Gabriela Arion. Intitulată „Fantezii de primăvară”, expoziția va fi vernisată sâmbătă, de la ora 16:00, la Cafeneaua dependentă de cultură „Jos pălăria” din Deva. Deși vine din lumea banilor, fiind directorul BRD Deva, Gabriela Arion își găsește timp și pentru pasiunea sa – accesoriile, pălăriile și voaletele –îmbinând într-un mod plăcut arta cu moda și talentul cu bunul gust. Creatoarea expune pentru a treia oară la „Jos pălăria”, la ultimul eveniment de acest gen, printre cei care au admirat şi s-au fotografiat cu pălăriile şi voaletele creatoarei devene numărându-se şi cunoscuta vedetă de televiziune, artista Ozana Barabancea.

Back to top button