Comunicat de presă – Demararea proiectului „Granturi pentru capital de lucru acordate beneficiarilor” pentru SC DYATE BUSINESS SRL

10.12.2020
Demararea proiectului „Granturi pentru capital de lucru acordate beneficiarilor” pentru SC DYATE BUSINESS SRL
SC DYATE BUSINESS SRL anunță lansarea proiectul cu titlul ”m2”, proiect nr. RUE 1282 înscris în cadrul Măsurii ”Granturi pentru capital de lucru”, instituită prin OUG nr. 130/2020.
Proiectul se derulează pe o perioadă de maxim 12 luni, începând cu data semnării contractului de finanțare cu Ministerul Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri/ AIMMAIPE , respectiv 09.12.2020
Obiectivul proiectului îl reprezintă sprijinirea SC DYATE BUSINESS SRL.
Proiectul are printre principalele rezultate, următoarele:
-menținerea activității pe o perioada de minim 6 luni,
-menținerea numărului locurilor de munca față de data depunerii cererii, pe o perioadă de minimum 6 luni, de la data acordării granturilor.
Valoarea proiectului este de 575.436,0225 (valoarea totală) din care : 500.379,1500 lei grant și 75.056,8725 lei cofinanțare.
Proiect cofinanțat din Fondul European de Dezvoltare Regională prin Programul Operațional Competitivitate 2014-2020.
SC DYATE BUSINESS SRL
Persoană de contact:
DANA-TEODORA JURCA
Email: trans_traian@yahoo.com
Telefon: 0728284971






