Bărbat de 73 de ani din Deva, dispărut de la domiciliu
Un bărbat din municipiul Deva, în vârstă de 73 de ani a dispărut luni de la domiciliu. Deveanul a plecat de acasă în jurul orei 02:45 spre Staţia C.F.R. Deva de unde urma să călătorească înspre Băile Herculane, iar de atunci familia sa nu mai ştie nimic de el. „La Postul de Poliţie T.F. Deva s-a prezentat o femeie în vârstă de 65 de ani, din Deva, care a sesizat faptul că, în data de 02 septembrie soţul acesteia, Gros Emil (foto), în vârstă de 73 de ani, a plecat de la domiciliu spre Staţia C.F.R. Deva. Potrivit declaraţiei femeii, acesta urma să călătorească cu trenul până în localitatea Herculane, unde urma să se cazeze. Întrucât nu a mai ajuns la hotel şi nu a luat legătura cu soţia, aceasta l-a declarat dispărut, neputând preciza dacă bărbatul a ajuns în staţia C.F.R. Deva sau dacă a călătorit cu trenul”, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Hunedoara, inspector principal Bogdan Niţu. Persoana dispărută are următoarele semnalmente: înălţime 170-175 cm, greutate 85 kg, păr cărunt, ochii căprui, poartă ochelari de vedere, iar ca semn particular, la mâna dreaptă, lipsesc vârfurile de la 3 degete). În momentul plecării de la domiciliu, bărbatul purta şosete şi saboţi negri, pantaloni tip sport din tercot de culoare gri închis, un tricou alb cu verde şi o geacă de culoare bej, având asupra sa o valiză din imitaţie de piele de culoare maro. Persoanele care pot furniza informaţii utile depistării bărbatului, sunt rugate să sesizeze poliţia la numărul unic de urgenţă 112.






