glasul-hd.ro Web analytics

Eveniment

Bărbat de 73 de ani din Deva, dispărut de la domiciliu

Un bărbat din municipiul Deva, în vârstă de 73 de ani a dispărut luni de la domiciliu. Deveanul a plecat de acasă în jurul orei 02:45 spre Staţia C.F.R. Deva de unde urma să călătorească înspre Băile Herculane, iar de atunci familia sa nu mai ştie nimic de el. „La Postul de Poliţie T.F. Deva s-a prezentat o femeie în vârstă de 65 de ani, din Deva, care a  sesizat faptul că, în data de 02 septembrie soţul acesteia, Gros Emil (foto), în vârstă de 73 de ani, a plecat de la domiciliu spre Staţia C.F.R. Deva.  Potrivit declaraţiei femeii, acesta urma să călătorească cu trenul până în localitatea Herculane, unde urma să se cazeze. Întrucât nu a mai ajuns la hotel şi nu a luat legătura cu soţia, aceasta l-a declarat dispărut, neputând preciza dacă bărbatul a ajuns în staţia C.F.R. Deva sau dacă a călătorit cu trenul”, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Hunedoara, inspector principal Bogdan Niţu. Persoana dispărută are următoarele semnalmente: înălţime 170-175 cm, greutate 85 kg, păr cărunt, ochii căprui, poartă ochelari de vedere, iar ca semn particular, la mâna dreaptă, lipsesc vârfurile de la 3 degete). În momentul plecării de la domiciliu, bărbatul purta şosete şi saboţi negri, pantaloni tip sport din tercot de culoare gri închis, un tricou alb cu verde şi o geacă de culoare bej, având asupra sa o valiză din imitaţie de piele de culoare maro. Persoanele care pot furniza informaţii utile depistării bărbatului, sunt rugate să sesizeze poliţia la numărul unic de urgenţă 112.

Back to top button