Primul amical cu o conjudeţeană
Proaspăt întorşi din stagiul de pregătire efectuat la Băile Felix, elevii lui Marius Opric intră din nou la joc în această săptămână. “Principalul” Marius Opric a mai pus la punct încă două partide de verificare. Prima, chiar astăzi, la Haţeg, în compania echipei locale (locul şapte în clasamentul Ligii a IV-a Hunedoara).
Astfel, Hunedoara va deplasa la Haţeg un lot format din jucătorii care au bifat mai puţine minute în această perioadă de pregătire. “Am împărţit în două lotul pe care îl am la dispoziţie. Jumătate, cei care au jucat mai puţin până acum, vor merge la Haţeg, unde vom disputa un amical în baza relaţiilor bune pe care le avem cu cei de acolo, pentru ca restul să evolueze, sâmbătă, la Oradea, în meciul cu FC Bihor”, a spus Opric. Tehnicianul “negru-albaştrilor” spune că mai speră ca echipa sa să mai dispute cel puţin două partide de verificare până la startul campionatului. “Pe 8 martie, dacă nu vom întâlni Jiul în jocul oficial, vom juca la Cugir, cu CSO, iar pentru săptămâna ce vine vom încerca să mai jucăm cu o echipă puternică”, a completat antrenorul Hunedoarei. Şapte partide amicale a disputat până acum gruparea de pe Cerna, şase dintre ele în deplasare.






