glasul-hd.ro Web analytics

Eveniment

Dorel “loveşte” din nou

Zeci de localnici din satele Prihodişte, Tătărăştii de Criş şi Birtin au fost privaţi de serviciile de telefonie fixă, după ce şoferul unei autobasculante a agăţat cu bena maşinii cablul şi l-a rupt. Poliţiştii Postului de Poliţie Vaţa de Jos au fost sesizaţi despre faptul că în zona satului Prihodişte, comuna Vaţa de Jos, a fost distrus cablul de telefonie. Din verificările efectuate, oamenii legii au stabilit că Nicolae T., de 60 de ani, din comuna Vaţa de Jos, în timp ce conducea o autobasculantă din direcţia Birtin înspre Vaţa de Jos, a agăţat cu bena cablul telefonic, rupându-l. Astfel, aproximativ 30 de abonaţi ai companiei de telefonie din cele trei sate au rămas “fără semnal”. În cauză se efectuează cercetări pentru săvârşirea infracţiunii de distrugere din culpă.

Back to top button