glasul-hd.ro Web analytics

Eveniment

Un septuagenar şi-a pus capăt zilelor cu otravă pentru şoareci

Un bărbat în vârstă de 76 de ani, din municipiul Petroşani, care avea pro­bleme de sănătate, şi-a pus capăt zilelor după ce a înghiţit otravă prentru şoareci. Petroşăneanul a fost transportat la spital, în comă, însă, ieri dimineaţa, şi-a dat ultima suflare.

Petroşăneanul care avea probleme cardiace a decis în urmă cu câteva zile să-şi pună capăt zilelor. A scris un bilet de adio celor apropiaţi, iar apoi a înghiţit otravă pentru şoareci. Rudele l-au găsit pe bărbat în stare gravă şi au solicitat intervenţia unei echipe de prim-ajutor, care l-a transportat la spitalul din localitate. Medicii au încercat să-l salveze pe bărbat, însă, cantitatea mare de otravă pe care a înghiţit-o şi afecţiunile grave de care suferea i-au adus, în scurt timp, sfârşitul. Conform medicilor, bărbatul avea afecţiuni cardiace, fusese operat în trecut de arterită şi pentru a-i fi implantat un bypass. Poliţiştii au demarat o anchetă în acest caz, stabilind că nu sunt suspiciuni de comitere a vreunei fapte penale.

Back to top button