glasul-hd.ro Web analytics

Sport

Ultimele amicale pentru echipele hunedorene

Formaţiile de Liga a treia din judeţul nostru susţin sâmbătă ultimele partide de verificare înainte de începerea campionatului. Atât CS Hunedoara cât şi CNS Cetate Deva primesc replica unor cojudeţene din liga a patra, în amicale dorite să constituie „reglajul fin” pentru meciurile oficiale din sezonul de primăvară.
La Deva, de la ora 11, se întâlnesc CNS Cetate şi Aurul Brad – ocupanta locului al doilea în Campionatul Judeţean de fotbal. Tot de la ora 11, dar la Haţeg, Retezatul din localitate – locul 3 în Liga 4 – primeşte vizita celor de la CS Hunedoara.
Liga a treia se va relua peste o săptămână. În prima etapă a returului Cetate va juca acasă cu CS Ocna Mureş, iar Hunedoara va evolua în deplasare la Giarmata cu Millenium, ambele partide fiind programate vineri, 1 martie.

Back to top button