Băut şi fără permis, un petrilean a “parcat” maşina într-un şanţ
Anunţaţi de producerea unui accident pe strada George Enescu, din Petrila, poliţiştii au descoperit că şoferul, care “a parcat” autoturismul într-un şanţ, nu avea permis de conducere şi era sub influenţa băuturilor alcoolice. Poliţiştii ajunşi la faţa locului l-au identificat pe Claudiu N., de 30 de ani din Petrila, care împreună cu alte două persoane încercau să scoată un autoturism dintr-un şanţ de colectare a apei pluviale. În urma cercetărilor, anchetatorii au stabilit că bărbatul, în timp ce conducea un autoturism pe strada George Enescu din Petrila, a pierdut controlul asupra volanului şi s-a oprit în şanţ. În urma testării cu aparatul alcoolscop s-a constatat că bărbatul avea o concentraţie de 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar din verificările efectuate în bazele de date a rezultat faptul că acesta nu posedă permis de conducere.





