glasul-hd.ro Web analytics

Eveniment

Accident teribil între Deva și Hunedoara. Un tânăr de 21 de ani și-a pierdut viața. În dimineața accidentului, băiatul venea de la petrecerea de majorat a iubitei sale

Un tânăr de 21 de ani, din comuna Peștișu Mic, și-a pierdut viața, joi dimineață, în urma unui accident de circulație teribil, care s-a produs, se pare, chiar din vina lui. Băiatul, începător fiind într-ale condusului, a pierdut controlul volanului, și a intrat într-un stâlp de iluminat, în apropierea fabricii Macon, de pe drumul care leagă Deva de Hunedoara. Tânărul nu a mai avut nicio șansă de supraviețuire.

Joi dimineață, la ora 5, tânărul de 21 de ani se întorcea de la petrecerea iubitei sale. Fata împlinise 18 ani, iar Raul îi făcuse încă de dimineață un cadou, pe care l-a postat pe facebook – un colaj cu fotografii și un mesaj: „Fie ca ziua de azi să fie cea mai fericită zi din viața ta! Și fie ca ziua de mâine să fie și mai fericită decât cea de azi! La mulți ani!”, a scris Raul pe pagina de socializare a tinerei. Ziua de „mâine” nu a fost, însă, așa cum îi dorea tânărul fetei, pentru că, dimineață, după petrecere, viața acestuia a fost curmată într-un grav accident. „În data de 20.04.2017,  în jurul orei 05:05, un tânăr în vârstă de 21 de ani, din comuna Peștișul Mic, care conducea un autoturism pe DJ 687, pe sensul de mers Deva – Hunedoara, în afara localității Sântuhalm, a pierdut controlul direcției de mers, a ieşit în afara părții carosabile şi a lovit un stâlp de iluminat public. În urma evenimentului rutier a rezultat decesul conducătorului auto şi rănirea unui pasager în vârstă de 26 ani, din Peștișul Mic”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Nițu.

Apropiații sunt șocațipentru site

Medicii legiști vor stabili în urma necropsiei și a analizelor toxicologice dacă tânărul consumase alcool înainte de a se urca la volan. Cei care l-au cunoscut pe Raul sunt șocați de vestea morții lui. Pe contul de socializare al acestuia mesajele de condoleanțe curg. „Nu se poate! De ce Raul, un băiat bun? De ce ai plecat? Erai tânăr… Dumnezeu sa te ierte și nu o să te uit niciodată!”, scrie o prietenă a lui Raul. „Doamne colegu’, nu îmi vine să cred… N-am cuvinte, am stat atâta în aceeași bancă, făceam numai prostii la ore… Dumnezeu să te ierte, Raul, și multă putere familiei tale, copil bun…”, scrie un coleg.

Back to top button