Cinci piraţi ai şoselelor, “capturaţi” pe DN 7
Cinci persoane care efectuau transport de călători în regim de taxi fără a avea autorizaţie în acest sens s-au ales cu amenzi usturătoare.
Pe parcursul a două zile, în perioada 12-13 ianuarie, poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Simeria au oprit în trafic cinci autoturisme care circulau pe DN 7 şi pe raza localităţii Simeria. “Cei cinci conducători auto efectuau transport de persoane în regim de taxi fără a deţine autorizaţie, sau fără ca aceasta să fie valabilă pentru tipul de transport efectuat”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Hunedoara, inspector Bogdan Niţu. Persoanele în cauză au fost sancţionate contravenţional, iar plăcuţele de înmatriculare au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie al autoturismelor. Alţi trei hunedoreni, depistaţi în trafic de poliţiştii din Haţeg, săptămâna trecută au avut aceeaşi soartă ca şi cei cinci depistaţi pe DN 7.






