glasul-hd.ro Web analytics

Eveniment

Cetatea Sarmizegetusa Regia, închisă turiştilor

Accesul turiştilor în cetatea dacică din Munţii Orăştiei, Sarmizegetusa Regia, este interzis până în primăvara anului viitor. Aici vor avea loc acţiuni de curăţare, întreţinere şi îndepărtarea trunchiurilor copacilor bătrâni care riscă să se prăbuşească peste zidurile cetăţii. Sarmizegetusa Regia va putea fi din nou vizitată începând cu 1 martie 2014.

Back to top button