glasul-hd.ro Web analytics

Comunitate

Galeriile de artă din Hunedoara vernisează “Femina”

Începutul primăverii va fi sărbătorit de Galeriile de Artă din Hunedoara printr-o expoziţie de grup dedicată sexului frumos. Vernisajul expoziţiei “Femina” va avea loc în ziua mărţişorului la Galeriile de artă din Hunedoara cu începere de la ora 17. Iubitorii artelor plastice vor putea admira pe simezele galeriei lucrări realizate de trei tinere şi talentate artiste din judeţul Hunedoara. Vor expune Alina Nealcos, Sanda Erchedi şi Otilia Bocăniciu, toate trei absolvente ale Liceului de Muzică şi Arte Plastice “Sigismund Toduţă” din Deva

Back to top button