glasul-hd.ro Web analytics

43

S-a stabilit programul Campionatului Judeţean!

Comisia de Competiţii din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Hunedoara a publicat, astăzi, pe site-ul oficial, programul noului sezon al campionatului Ligii a IV-a din judeţ. Creditate cu cele mai mari şanse la a încheia noua ediţie pe primul loc, CNS Cetate Deva şi Hercules Lupeni încep campionatul pe teren propriu.

Echipa pregătită de Marius Sîrbu va primi replica celor de la Minerul Uricani, în vreme ce băieţii lui Dan Voicu vor da piept cu cei de la Aurul Brad. Campioana en-titre, Retezatul Haţeg va evolua la cinci zile distanţă de startul oficial, pe terenul celor de la Universitatea Petroşani.

PROGRAMUL TURULUI LIGII A IV-A HUNEDOARA, EDIŢIA 2014-2015

ETAPA I (30 august):

Inter Petrila – Dacia 2010 Orăştie

CS Vulcan – Gloria Geoagiu

Metalul Crişcior – Aurul Certej

Hercules Lupeni – Aurul Brad

CSM Jiul Petroşani – Victoria Călan

CNS Cetate Deva – Minerul Uricani

„U” Petroşani – Retezatul Haţeg            (miercuri, 3 septembrie)

Şoimul Băiţa va sta.

ETAPA A II-A (6 septembrie)

Retezatul Haţeg – Şoimul Băiţa

Gloria Geoagiu – „U” Petroşani

Aurul Certej – CS Vulcan

Aurul Brad – Metalul Crişcior

Minerul Uricani – CSM Jiul Petroşani

Dacia 2010 Orăştie – CNS Cetate Deva

Victoria Călan – Hercules Lupeni          (duminica)

Inter Petrila va sta.

ETAPA A III-A (13 septembrie)

"U” Petroşani – Aurul Certej

CS Vulcan – Aurul Brad

Metalul Crişcior – Victoria Călan

Hercules Lupeni – Minerul Uricani

CSM Jiul Petroşani – Dacia 2010 Orăştie

CNS Cetate Deva – Inter Petrila

Şoimul Băiţa – Gloria Geoagiu (duminica)

Retezatul Haţeg va sta.

ETAPA A IV-A (20 septembrie)

Gloria Geoagiu – Retezatul Haţeg

Aurul Certej – Şoimul Băiţa

Aurul Brad – „U” Petroşani

Minerul Uricani – Metalul Crişcior

Dacia 2010 Orăştie – Hercules Lupeni

Inter Petrila – CSM Jiul Petroşani

Victoria Călan – CS Vulcan      (duminica)

CNS Cetate va sta.

ETAPA A V-A (27 septembrie)

Retezatul Haţeg – Aurul Certej

„U” Petroşani – Victoria Călan

CS Vulcan – Minerul Uricani

Metalul Crişcior – Dacia 2010 Orăştie

Hercules Lupeni – Inter Petrila

CSM Jiul Petroşani – CNS Cetate Deva

Şoimul Băiţa – Aurul Brad        (duminica)

Gloria Geoagiu va sta.

ETAPA A VI-A (4 octombrie)

Aurul Certej – Gloria Geoagiu

Aurul Brad – Retezatul Haţeg

Minerul Uricani – „U” Petroşani

Dacia 2010 Orăştie – CS Vulcan

Inter Petrila – Metalul Crişcior

CNS Cetate Deva – Hercules Lupeni

Victoria Călan – Şoimul Băiţa   (duminica)

CSM Jiul Petroşani va sta.

ETAPA A VII-A (8 octombrie)

Gloria Geoagiu – Aurul Brad

Retezatul Haţeg – Victoria Călan

Şoimul Băiţa – Minerul Uricani

„U” Petroşani – Dacia 2010 Orăştie

CS Vulcan – Inter Petrila

Metalul Crişcior – CNS Cetate Deva

Hercules Lupeni – CSM Jiul Petroşani

Aurul Certej va sta.

ETAPA A VIII-A (11 octombrie)

Aurul Brad – Aurul Certej

Minerul Uricani – Retezatul Haţeg

Dacia 2010 Orăştie – Şoimul Băiţa

Inter Petrila – „U” Petroşani

CNS Cetate Deva – CS Vulcan

CSM Jiul Petroşani – Metalul Crişcior

Victoria Călan – Gloria Geoagiu (duminica)

Hercules Lupeni va sta.

ETAPA A IX-A (18 octombrie)

Aurul Certej – Victoria Călan

Gloria Geoagiu – Minerul Uricani

Retezatul Haţeg – Dacia 2010 Orăştie

„U” Petroşani – CNS Cetate Deva

CS Vulcan – CSM Jiul Petroşani

Metalul Crişcior – Hercules Lupeni

Şoimul Băiţa – Inter Petrila        (duminica)

Aurul Brad va sta.

ETAPA A X-A (25 octombrie)

Minerul Uricani – Aurul Certej

Dacia 2010 Orăştie – Gloria Geoagiu

Inter Petrila – Retezatul Haţeg

CNS Cetate Deva – Şoimul Băiţa

CSM Jiul Petroşani – „U” Petroşani

Hercules Lupeni – CS Vulcan

Victoria Călan – Aurul Brad      (duminica)

Metalul Crişcior va sta.

ETAPA A XI-A (1 noiembrie)

Aurul Brad – Minerul Uricani

Aurul Certej – Dacia 2010 Orăştie

Gloria Geoagiu – Inter Petrila

Retezatul Haţeg – CNS Cetate Deva

„U” Petroşani – Hercules Lupeni

CS Vulcan – Metalul Crişcior

Şoimul Băiţa – CSM Jiul Petroşani (duminica)

Victoria Călan va sta.

ETAPA XII-A (8 noiembrie)

Minerul Uricani – Victoria Călan

Dacia 2010 Orăştie – Aurul Brad

Inter Petrila – Aurul Certej

CNS Cetate Deva – Gloria Geoagiu

CSM Jiul Petroşani – Retezatul Haţeg

Hercules Lupeni – Şoimul Băiţa

Metalul Crişcior – „U” Petroşani

CS Vulcan va sta.

ETAPA A XIII-A (15 noiembrie)

Aurul Brad – Inter Petrila

Aurul Certej – CNS Cetate Deva

Gloria Geoagiu – CSM Jiul Petroşani

Retezatul Haţeg – Hercules Lupeni

„U” Petroşani – CS Vulcan

Şoimul Băiţa – Metalul Crişcior (duminica)

Victoria Călan – Dacia 2010 Orăştie (duminica)

Minerul Uricani va sta.

ETAPA A XIV-A (22 noiembrie)

Dacia 2010 Orăştie – Minerul Uricani

Inter Petrila – Victoria Călan

CNS Cetate Deva – Aurul Brad

CSM Jiul Petroşani – Aurul Certej

Hercules Lupeni – Gloria Geoagiu

Metalul Crişcior – Retezatul Haţeg

CS Vulcan – Şoimul Băiţa

„U” Petroşani va sta.

ETAPA A XV-A (29 noiembrie)

Minerul Uricani – Inter Petrila

Aurul Brad – CSM Jiul Petroşani

Aurul Certej – Hercules Lupeni

Gloria Geoagiu – Metalul Crişcior

Retezatul Haţeg – CS Vulcan

Victoria Călan – CNS Cetate Deva (duminica)

Şoimul Băiţa – „U” Petroşani (duminica)

Dacia 2010 Orăştie va sta.