Home / Comunitate / Piper, jandarmul cu mușchii de oțel
Piper

Piper, jandarmul cu mușchii de oțel

Jandarmul hunedorean Adrian Piper a obţinut locuri fruntaşe la două concursuri internaţionale de culturism desfăşurate la Lugoj şi Timişoara, competiţii la care au participat reprezentanţi atât din România, cât şi din Italia, Serbia şi Ungaria.

Un jandarm hunedorean se numără printre culturiştii de top din România. Adrian Piper a fost medaliat cu argint la două competiţii internaţionale desfăşurate la sfârşitul săptămânii, în Lugoj şi Timişoara. „Sâmbătă, a avut loc în Lugoj, cea de-a X-a ediţie a concursului „Classic Florin Teodorescu”, unde subofiţerul Adrian Piper a obţinut Locul II la culturism, categoria seniori sub 40 de ani, plus 85 kg. Duminică, 15 noiembrie 2015, a avut loc cea de-a XXVII-a ediţie a Cupei Libertăţii – Memorial „Vasile Balmuş”, unde subofiţerul a participat la categoria masters, peste 40 de ani şi a obţinut locul II”, se arată într-un comunicat de presă emis de Inspectoratul de Jandarmi al Judeţului Hunedoara. Adrian Piper este subofiţer în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Hunedoara, iar pe langă activitatea profesională, practică, din pasiune, culturismul. A participat la numeroase competiţii, atât zonale cât şi internaţionale şi a obţinut numeroase premii, printre care au fost locul I la Concursul „Trofeul Hercules” şi locul I la Concursul „Mister Napoca”.