CNS Cetate redevine lider după succesul cu Jiul și pasul greșit al lui Hercules

Formația pregătită de Marius Sîrbu a avut nevoie de mai bine de 70 de minute pentru a ține toate punctele sub cetate, în jocul cu CSM Jiul Petroșani. Gazdele s-au impus cu 3-1 (1-1), desprinderea venind după o „dublă” a lui Pribac, în minutele 77 și 83.

Devenii au deschis scorul prin Ungureanu, din careu, centrare de pe dreapta Vîrtan (17), și după golul anulat lui Suciu, pentru o presupusă poziție de offside, au scos mingea din proprie poartă, Graur înscriind dintr-un penalty arătat de centralul Sergiu Stanca pentru un henț al lui Doboș (36). În repriza secundă, Vajda și compania s-au aruncat în atac, în condițiile în care oaspeții s-au apărat cu aproape toată echipa și au reușit desprinderea grație golgheterului Pribac, care a transformat în gol pasele primite de la Lintaru și Suciu.

Detalii de la jocul de la Deva, în ediția de marți a cotidianului nostru.