Home / CNS Cetate redevine lider după succesul cu Jiul și pasul greșit al lui Hercules
CNS Cetate redevine lider după succesul cu Jiul și pasul greșit al lui Hercules

Formația pregătită de Marius Sîrbu a avut nevoie de mai bine de 70 de minute pentru a ține toate punctele sub cetate, în jocul cu CSM Jiul Petroșani. Gazdele s-au impus cu 3-1 (1-1), desprinderea venind după o „dublă” a lui Pribac, în minutele 77 și 83.

Devenii au deschis scorul prin Ungureanu, din careu, centrare de pe dreapta Vîrtan (17), și după golul anulat lui Suciu, pentru o presupusă poziție de offside, au scos mingea din proprie poartă, Graur înscriind dintr-un penalty arătat de centralul Sergiu Stanca pentru un henț al lui Doboș (36). În repriza secundă, Vajda și compania s-au aruncat în atac, în condițiile în care oaspeții s-au apărat cu aproape toată echipa și au reușit desprinderea grație golgheterului Pribac, care a transformat în gol pasele primite de la Lintaru și Suciu.

Detalii de la jocul de la Deva, în ediția de marți a cotidianului nostru.