glasul-hd.ro Web analytics

Sport

Campionatul Naţional de Minifotbal se joacă la Deva şi Hunedoara

De vineri şi până duminică, la Deva şi Hunedoara au loc meciurile din cadrul fazei finale a Campionatului Naţional de Minifotbal, ediţia 2016. Cele mai bune 16 formaţii din ţară, împărţite în patru grupe de câte patru echipe, se vor întrece timp de trei zile la bazele Realsport, respectiv Euro Center Sport din cele două municipii.

Iată componenţa grupelor şi programul meciurilor:

Grupa A (Hunedoara)

Ajax Galaţi, Chedra Tax Doelpan Ploieşti, FC Hermannstadt Sibiu, DR Browns Baia Mare

vineri:

ora 12: Ajax Galaţi – Browns Baia Mare

ora 13: Chedra Ploieşti – FC Hermannstadt

ora 18: Ajax Galaţi – FC Hermannstadt

ora 19: Chedra Ploieşti – Browns Baia Mare

sâmbătă:

ora 9: Ajax Galaţi – Chedra Ploieşti

ora 10: FC Hermannstadt – Browns Baia Mare

Grupa B (Deva)

AEK Oradea, Juventus Sibiu, Tanzmannshaft Bucureşti, Premier Soft Autodriver Iaşi

vineri:

ora 12: AEK Oradea – Autodriver Iaşi

ora 13: Juventus Sibiu – Tanzmannshaft

ora 18: AEK Oradea – Tanzmannshaft

ora 19: Juventus Sibiu – Autodriver Iaşi

sâmbătă:

ora 9: AEK Oradea – Juventus Sibiu

ora 10: Tanzmannshaft – Autodriver Iaşi

Grupa C (Hunedoara)

MFC Corvinul Hunedoara, Sanorom Boloteşti Focşani, Dia Guard Divino Zalău, Roben Haţeg

vineri

ora 14: Corvinul Hunedoara – Roben Haţeg

ora 15: Sanorom Boloteşti – Dia Guard Zalău

ora 20: Corvinul Hunedoara – Dia Guard Zalău

ora 21: Sanorom Boloteşti – Roben Haţeg

sâmbătă

ora 11: Corvinul Hunedoara – Sanorom Boloteşti

ora 12: Dia Guard Zalău – Roben Haţeg

Grupa D (Deva)

Neatza & Prietenii Bucureşti, Bentel Sistem Cluj, Extratereştrii Bistriţa, Pera BMW Deva

vineri

ora 14: Neatza & Prietenii – Pera BMW Deva

ora 15: Bentel Sistem Cluj – Extratereştrii Bistriţa

ora 20: Neatza & Prietenii – Extratereştrii Bistriţa

ora 21: Bentel Sistem Cluj – Pera BMW Deva

sâmbătă

ora 11: Neatza & Prietenii – Bentel Sistem Cluj

ora 12: Extratereştrii Bistriţa – Pera BMW Deva

Primele două clasate din fiecare grupă merg mai departe. Sferturile de finală vor avea loc sâmbătă, iar duminică se vor desfăşura semifinalele, finala mică şi finala mare.

Loading...
Tags